Adatbázis adminisztrátor - Oracle környezet - Nagyvállalati ügyfél
Budapest, 8. kerület

Részletes leírás

/* Alkalmazott - Szakmai fejlődés - Oracle, Linux, Bash */

Ügyfelünk egy stabil, magyar nagyvállalat, ahol nagy referenciaértékű projekteken dolgozhatsz, a legújabb technológiákkal. Sok kollégától tanulhatsz, számos technológiát megismerhetsz a napi munka során.

Ha felkeltette érdeklődésedet a lehetőség és szeretnél egy remek közösség tagjaként dolgozni, ahol szakmailag fejlődhetsz, akkor olvass tovább, hogy mik is lennének a feladataid!

Feladatok:
• Oracle adatbázisok adminisztrálása CentOS/RedHat környezetben
• ORACLE Standard Edition RAC/ASM üzemeltetése nagy adatbázisokkal
• Adatbázisok magas rendelkezésre állásának és jó teljesítményének biztosítása
• Üzemeltetési feladatok (mentés, monitorozások kialakítása, tárhely kezelés)
• Hibakezelés, hibajavítások (patch, PSU) telepítése
• Teszt/Fejlesztői környezetek kialakítása
• Alkalmazás fejlesztők/üzemeltetők munkájának támogatása
• Együttműködés az IT infrastruktúra és külső fejlesztési területekkel
• Üzemeltetési dokumentációk készítése, naprakészen tartása.

Kulcs kompetenciák

• Releváns felsőfokú végzettség
• Minimum 2 éves szakmai tapasztalat Oracle adatbázis adminisztrálása kapcsán
• Adatbázis/SQL monitorozás/optimalizálásban szerzett tapasztalat lehetőleg ORACE Standard Edition környezetben
• Adatáttöltés optimalizálásában szerzett gyakorlat
• Oracle adatbázis upgrade tapasztalat, Oracle SQL/PLSQL, valamint Linux BASH gyakorlat
• Oracle szoftverek (RDBMS/RAC/ASM/Cloud Control) telepítése/konfigurálásában szerzett gyakorlat

• Oracle Database Administrator Certified Professional (OCP) minősítés
• Oracle Database Performance Tuning Certified Expert (OCE) minősítés
• Oracle RDBMS 12c tapasztalat
• Oracle belső működési ismeretek
• Nagios alapú monitorozás használata
• Egyéb Oracle termék(ek) ismerete (pl.: Oracle VM)
• CentOS/RedHat/OEL/Windows Server üzemeltetői tapasztalat
• Egyéb relációs adatbázis kezelők ismerete (Pl.: MySql, Postgre SQL Server, MSSQL)
• Nagyvállalati környezetben szerzett tapasztalat

Szükséges nyelvtudás

Angol nyelvű szakmai anyagok megértése

Amit a megbízónk kínál

• Stabil nagyvállalati háttér
• Cafetéria és béren kívüli juttatások
• A szükséges gyártói vizsgák megszerzésének támogatása
• Személyes fejlődés elősegítése
• Összetartó csapat

Szükséges dokumentumok

Szakmai önéletrajz